Brutalny atak na policjanta w Małopolsce zakończony śmiercią napastnika

Brutalny atak na policjanta w Małopolsce zakończony śmiercią napastnika

Sytuacja w miejscowości Zubrzyca Dolna, w powiecie nowotarskim, w Małopolsce, nabrała dramatycznego obrót, gdy 26-letni mężczyzna zdecydował się zaatakować nożem interweniującego policjanta. W wyniku konfrontacji funkcjonariusz został zmuszony do użycia broni palnej w celu obrony własnej, powodując śmiertelne zranienia agresora. Pomimo natychmiastowej reanimacji, mężczyzna stracił życie. Funkcjonariusz, który odniósł obrażenia od noża, został przetransportowany do szpitala.

Policja Małopolski, reprezentowana przez rzeczniczkę Katarzynę Cisło, poinformowała o incydencie, który wydarzył się podczas porannych godzin interwencji w Zubrzycy Dolnej. Zasugerowano, że funkcjonariusze zostali wezwani do domu, gdzie 26-letni mężczyzna zachowywał się agresywnie, być może pod wpływem środków odurzających, i groził rodzinie nożem.

Gdy patrol policji dotarł na miejsce interwencji, ekipa pogotowia była już tam obecna. Jednakże ratownikom nie udało się rozpocząć swojej pracy, ponieważ mężczyzna był silnie pobudzony i trzymał nóż, którego nie zamierzał porzucić.

Jak informuje rzeczniczka policji, podczas interwencji mężczyzna zaatakował funkcjonariuszy nożem. W odpowiedzi na atak policjanci zastosowali paralizator i pałkę służbową. Niestety, te środki przymusu bezpośredniego nie przyniosły pożądanego efektu, a agresor ranił jednego z policjantów nożem. W celu ochrony własnego życia i innych funkcjonariuszy, jeden z nich zdecydował się użyć broni palnej.

Funkcjonariusz, który został raniony nożem w tułów, od razu został przewieziony do szpitala. Napastnik, który został postrzelony, mimo reanimacji zmarł około godziny 11.

Rzeczniczka policji dodała też, że wszelkie działania na miejscu incydentu są nadzorowane przez prokuratora.