Emocjonujący powrót do przeszłości: Nadchodzi Korowód Nowohucki 2024 z hołdem dla lat 70.

Emocjonujący powrót do przeszłości: Nadchodzi Korowód Nowohucki 2024 z hołdem dla lat 70.

Zbliża się niezwykłe, pełne emocji i kolorów wydarzenie miejskie. Chodzi o Korowód Nowohucki 2024, który niedługo wyruszy ulicami Nowej Huty. Będzie to okazja do obejrzenia radosnej, barwnej i tętniącej życiem procesji, maszerującej w rytmie granej na żywo muzyki.

Po raz kolejny ulice Nowej Huty stanie się areną spektakularnego Korowodu Nowohuckiego. W tym roku uczestnicy będą świętować rozbujane, pełne życia i nieskrępowanej radości lata 70. Wydarzenie ruszy 25 maja 2024 roku dokładnie o godzinie 15:00. Punkt startowy to Ośrodek Kultury Norwida, położony na osiedlu Górali 5. Trasa korowodu będzie prowadzić przez ulicę Stefana Żeromskiego, aleję Róż, plac Centralny, aleję Solidarności, ulicę Andrzeja Struga, ponownie aleję Róż, ulicę Ignacego Mościckiego oraz ulicę Stalową, kończąc marsz przy osiedlu Górali – siedzibie ARTzony w Ośrodku Kultury Norwida.

Na koniec tego pełnego emocji i wrażeń wydarzenia, organizatorzy przygotowali dla uczestników niespodziankę – podróż sentymentalną do przeszłości. W Ośrodku Kultury Norwida trwają prace nad filmem dokumentalnym, który ma na celu przypomnienie o słynnych gwiazdach estrady Nowej Huty oraz największych festiwalach z tamtych lat. Czy pamiętacie takie nazwy jak Margaretki, Smarkule czy duet sióstr Doniec? Jeżeli tak, to nie możecie przegapić możliwości odkrycia ich dalszych losów! A jeżeli nie – to jest idealna okazja, aby dowiedzieć się więcej o tych niezwykłych postaciach. Premiera filmu dokumentalnego odbędzie się podczas zakończenia Korowodu w ARTzonie Ośrodka Kultury Norwida. Organizatorzy już teraz serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych.