Jedzenie na telefon – testuję potrawy japońskie od Sushi Friends Kraków

Jedzenie na telefon – testuję potrawy japońskie od Sushi Friends Kraków

Ostatnio kompletnie nie mam czasu gotować. A przecież jeść trzeba. Z tego powodu ostatnie tygodnie w moim domu to dosyć intensywne testy jedzenia na wynos z całego Krakowa. W sumie bardzo mnie to cieszy, bo czy jest coś lepszego niż obiad z dostawą do domu i seans ulubionego serialu na kanapie pod kocykiem?

Wieczór z sushi

Wczoraj wybór padł na jedną z moich ulubionych kuchni, czyli azjatycką. Dawno nie jadłam sushi, dlatego nad konkretnym daniem nie musiałam się zbyt długo zastanawiać. Pozostało jedynie wybrać miejsce, z którego to sushi można zamówić do domu.

Nie było to wcale takie łatwe zadanie, ponieważ sushi jest ostatnio szalenie modne, a restauracje sprzedające ten japoński przysmak wyrastają jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Przeglądając różne strony internetowe restauracji azjatyckich w Krakowie moją szczególną uwagę zwróciła dosyć nietypowa, jak na ten kierunek kulinarny strona sushifriends.com.pl, należąca do lokalu Sushi Friends, znajdującego się na ul. Sebastiana Klonowica 26, 30-654 Kraków (Tel. 736 244 188). Urzekła mnie swoimi kolorami, nieco komiksowym wyglądem oraz pięknymi fotografiami dań no i przepadłam. Szybko wybrałam zestaw dla siebie i kliknęłam opcję „zamów online”.

Byłam już bardzo głodna, więc bez dłuższego zastanowienia postawiłam na dosyć spory zestaw, który w menu nosi nazwę “Zestaw X”. Zawiera on aż 42 rolki w bardzo przystępnej cenie 59 zł. Przyznam szczerze, że jak na Krakowską restaurację to bardzo dobra oferta. W skład zestawu wchodzą:

  • Futomaki tatar łosoś tempura
  • Futomaki kurczak tempura
  • Futomaki krewetka tempura
  • Uramaki ryba maślana tempura
  • Hosomaki tuńczyk

Dla mnie takie połączenie jest idealne, ponieważ lubię przełamywać smak ryby odrobiną kurczaka.

Sushi Friends zachwyca

Przejdźmy teraz do oceny samego sushi jak i obsługi. Oczywiście z obsługą nie miałam zbyt dużego kontaktu, ponieważ restauracja prowadzi usługi na wynos. Jednak na ogromną pochwałę zasługuje fakt, że sushi dojechało do mnie błyskawicznie! Mieszkam dosyć daleko od ulicy Klonowica 26, gdzie firma ma swój lokal, a gotowy zestaw przyjechał do mnie po niecałej godzinie. Nauczona doświadczeniem z dostawą w tym mieście byłam przygotowana na około 2 godziny czekania a tu taka niespodzianka!

Sam smak sushi o dobór rolek w zestawie oceniam na 5 z plusem. Ryż nie jest zbyt suchy, sushi w żaden sposób nie rozpada się, a ryba jest bardzo świeża. Nie udało mi się zjeść wszystkiego na raz, więc jeszcze drugiego dnia dojadałam pojedyncze rolki i muszę przyznać, że nie straciły na smaku i były równie pyszne.

Muszę przyznać, że Sushi Friends pozytywnie mnie zaskoczyło. Bardzo dobre rolki, atrakcyjne ceny i szybki dowóz to coś, co lubi każdy. Widziałam, że w ofercie lokalu znajdują się nawet ogromne zestawy 300 sztuk, co myślę, może być świetnym rozwiązaniem na imprezę z przyjaciółmi (chyba kiedyś zorganizuję coś podobnego ;p). Dziś rano sprawdziłam nawet oceny lokalu w Google i widzę, że to nie tylko moje zdanie a Sushi Friends, mimo że jest nowym lokalem, zdążyło go pokochać już sporo mieszkańców Krakowa. Ja również polecam! Jeśli chcecie sami wypróbować sushi, które lokal ma w ofercie, zostawiam Wam link do strony: https://www.sushifriends.com.pl/kontakt, gdzie szybko zamówicie jedzenie do waszych domów.