Kraków. Poranny spektakl mgły przemienia miasto w tajemniczy krajobraz

Kraków. Poranny spektakl mgły przemienia miasto w tajemniczy krajobraz

Poranek dzisiejszego dnia w Krakowie został zatopiony w intensywnych, porannych mgłach, które sprawiły, że miasto zyskało zupełnie nowe, enigmatyczne oblicze. Bagry, które są zazwyczaj widoczne, tym razem niemal całkowicie rozpłynęły się w gęstwinie mgły. Pomimo iż jesteśmy jeszcze na początku września, atmosfera jesienna już zaczęła swoją dominację. Przekonajcie się sami, sprawdzając dołączone zdjęcia – krajobrazy wyglądają jakby były przeniesione z innej planety!

Niestety, dzisiejszy poranek nie okazał się szczególnie łaskawy dla kierowców. Wizja drogi była znacząco utrudniona przez gęste mgły, co stworzyło wyjątkowy jesienny nastrój. Kraków na chwilę zmienił swoje oblicze i utonął w mgle, przypominając tajemniczą krainę. Taka sytuacja miała miejsce przede wszystkim na Bagrach. Kilka dni temu pulsujący życiem zalew, teraz przeistoczył się w spokojne miejsce, które niemal doszczętnie zniknęło w chmurach mgły. Dołączone zdjęcia przedstawiają ten niezwykły widok – krajobrazy wyglądają jakby były przeniesione prosto z innej planety!

Chociaż myśl o końcu lata może nas przygnębiać, to warto pamiętać, że kalendarzowe i astronomiczne lato zbliża się ku finiszowi. Prawdziwa jesień zagości już niedługo, dokładnie 23 września. Mimo to, możemy się jeszcze spodziewać wielu ciepłych, słonecznych dni pełnych piękna. Dlatego skorzystajmy z tego, dopóki pogoda jest jeszcze łaskawa!