Luksusowy przedpokój – to możliwe!

Luksusowy przedpokój – to możliwe!

Pomysł na przedpokój nie może odbiegać od stylu pozostałych pomieszczeń. Z uwagi na fakt, iż jest to pomieszczenie do którego wchodzimy jako pierwszego z zewnątrz i niejednokrotnie wizyta kończy się właśnie w tym miejscu warto zadbać by była to reprezentacyjna część mieszkania lub domu.

Projektowanie wnętrza przedpokoju

Wbrew pozorom zaprojektowanie eleganckiego i funkcjonalnego przedpokoju nie jest łatwe. Każdy element powinień być przemyślany. Rozplanowanie przestrzeni, ergonomia pomieszczenia to podstawa. Ze względu na to, że przedpokój zwykle do dużych pomieszczeń nie należy, trzeba liczyć się z ograniczeniami wnętrza. Aranżacja przedpokoju powinna uwzględniać oświetlenie, kształt wnętrza oraz potrzeby domowników. Zupełnie inaczej zaprojektujemy przedpokój w stylu nowoczesnym, niżeli w sielskich klimatach rustykalnych. Kolejną kwestią jest to, czy jest to samodzielne pomieszczenie, czy też przestrzeń łączona z salonem, wiatrołapem, klatką schodową itp. Wąski hol eliminuje wielość mebli, zwłaszcza ciemnych i ciężkich, co pomniejsza optycznie przestrzeń. Im mniejsze pomieszczenie, tym mniej powinno być stosowanych dekoracji i dodatków. W takiej sytuacji dekoracją może być tapeta, lustro, bądź przestrzeń drzwi. Również podłoga powinna być wolną przestrzenią.

Oświetlenie i nie tylko

Nie każdy przedpokój posiada dostęp do światła naturalnego, w takich przypadkach zadbać należy o odpowiednie lampy doświetlające. Nie zawsze punkty świetlne wystarczą, mimo iż prezentują się ciekawie i elegancko. Jeżeli decydujemy się na kilka punktów świetlnych winny być one oddalone w równomiernych odległościach. Powinny być także proporcjonalne wielkością do wielkości pomieszczenia. Aktualnie trendy są odcienie bieli i szarości w przedpokojach, jednak nie jest to sztywna zasada, równie luksusowo zaprezentuje się w przedpokoju beż czy złoto. Ze względu na utrzymanie czystości dość popularne są w przedpokojach tapety zmywalne, jak i boazerie w stylu angielskim, które wprowadzają do wnętrza drewno. Poza ścianami istotnym elementem aranżacji przedpokoju jest podłoga. Popularnym rozwiązaniem jest posadzka z gresu, płytek ceramicznych, zwykle imitujących kamień lub drewno. Dobierając podłogę nie możemy zapomnieć, by współgrała ze stolarką drzwiową, winna być neutralna bazą pozwalającą na sezonowe zmiany aranżacji kolorystycznej przedpokoju. Niezwykle luksusowo zaprezentuje się marmur lub bazalt.

Zachęcamy do zapoznania się z całym artykułem: https://intellio.pl/porady-wnetrzarskie/183/luksusowy-przedpokoj-w-apartamencie/

Jeśli potrzebujesz pomocy w aranżacji przedpokoju lub innych pomieszczeń, to zachęcamy do skorzystania z naszego biura projektowego w Krakowie Intellio designers.