Mogilany witają sezon zakończeń – przedszkolaki już pożegnane!

Mogilany witają sezon zakończeń – przedszkolaki już pożegnane!

W Mogilanach rozpoczął się okres zakończeń roku szkolnego, co zainicjowało uroczyste pożegnanie przedszkolaków w tamtejszym Przedszkolu Samorządowym. Na uroczystości obecni byli Wójt Gminy Mogilany, Jerzy Przeworski, oraz Sekretarz Mieczysław Kęsek. To wydarzenie było pierwszym w serii zaplanowanych ceremonii odbywających się w samorządowych szkołach i przedszkolach na terenie całej gminy.

Zaplanowane zakończenia w innych placówkach

Przyszły piątek zapowiada się jako kulminacyjny punkt obchodów zakończenia roku szkolnego. We wszystkich placówkach edukacyjnych na terenie gminy Mogilany odbędą się uroczyste akademie. Na tych wydarzeniach, Wójt wraz z innymi przedstawicielami samorządu, złoży podziękowania dla uczniów, nauczycieli oraz rodziców za ich całoroczny trud. Równocześnie, skieruje życzenia udanego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku podczas nadchodzących wakacji.

Znaczenie uroczystości dla społeczności

Obchody zakończenia roku szkolnego mają istotne znaczenie dla lokalnej społeczności. Są okazją do uhonorowania wysiłków edukacyjnych oraz integracji mieszkańców. Tego rodzaju wydarzenia wzmacniają więzi społeczne i pozwalają na celebrowanie wspólnych sukcesów edukacyjnych.

Podsumowanie i oczekiwania

Zakończenie roku szkolnego to chwila refleksji nad minionymi miesiącami nauki, ale także perspektywa nowych początków. Dla wielu uczniów i nauczycieli oznacza to czas zasłużonego wypoczynku i regeneracji przed kolejnymi wyzwaniami. Wójt Gminy Mogilany podkreśla znaczenie odpoczynku po wymagającym roku i zachęca całą społeczność do bezpiecznego spędzenia wakacji.

Źródło: facebook.com/GMogilany