Ożywione debaty radnych Miasta Krakowa na temat proponowanej podwyżki podatku od nieruchomości

Ożywione debaty radnych Miasta Krakowa na temat proponowanej podwyżki podatku od nieruchomości

Wśród radnych Miasta Krakowa toczą się intensywne rozmowy dotyczące możliwości podniesienia podatku od nieruchomości, który według projektu uchwały ma wzrosnąć o około 15%.

Grzegorz Stawowy z Koalicji Obywatelskiej, jeden z radnych, odwołuje się do poprzedniej podwyżki podatku, która miała miejsce kilkanaście miesięcy temu. Jednocześnie podkreśla on niekorzystną sytuację finansową miasta, argumentując, że sugerowana podwyżka mogłaby przynieść dodatkowe 80 milionów złotych do budżetu miasta na przyszły rok.

„Słyszymy na komisji budżetowej, jak dramatycznym jest stan finansowy miasta. Zadłużenie miasta osiągnęło już swój limit i nie ma już możliwości brania kolejnych kredytów” – wyraża swoje obawy Stawowy. Radny Mariusz Kękuś z Prawa i Sprawiedliwości dodaje jednak: „Jesteśmy zdania, że te środki będą lepiej wykorzystane przez krakowian. Nie widzimy przesłanek do podwyżek w tym roku. Przecież w ubiegłym roku również nastąpiły podwyżki”.

Koniec tej gorącej dyskusji ma nastąpić wraz z finalnym głosowaniem, które odbędzie się na najbliższej sesji Rady Miasta na początku listopada.