Policjant uderzony butelką w noc sylwestrową. Pijani napastnicy zatrzymani

Policjant uderzony butelką w noc sylwestrową. Pijani napastnicy zatrzymani

Noc sylwestrowa w Zakopanem zawsze przyciąga tłumy imprezowiczów i wyzwala wiele emocji, nie zawsze tych pozytywnych. Tak było podczas jednej z interwencji policyjnych, podczas której funkcjonariusz został uderzony butelką. Napastnicy zostali już aresztowani i usłyszeli w swojej sprawie zarzuty.

Sytuacja miała miejsce 31 grudnia 2021 roku w godzinach wieczornych w Zakopanem. Jak podaje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem – Roman Wieczorek, podczas przeprowadzania interwencji policjant został zaatakowany przez kilku mężczyzn, którzy uderzyli go butelką.

Szefowa Prokuratury Rejonowej w Zakopanem – Barbara Bogdanowicz poinformowała, że sprawcy usłyszeli już zarzut w swojej sprawie i zostali objęci dozorem policyjnym. Oznacza to, że muszą regularnie meldować się na komendzie do czasu ogłoszenia wyroku sądowego. Napastnikom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Prawie 900 interwencji w sylwestrowy weekend

W sylwestrowy weekend powiat tatrzański odwiedziło ponad 100 tys. turystów. Przez ten czas policjanci wylegitymowali 892 osoby i zatrzymali 29 osób, przeprowadzając 452 interwencje. W sumie tatrzańska policja odnotowała 5 pobić, 10 oszustw i 12 kradzieży.

Rzecznik prasowy KPP dodaje też, że dla funkcjonariuszy był to jeden z najbardziej pracowitych weekendów w Zakopanem.