Policyjna ofensywa: 10 aresztowanych, zbrodnicza grupa rozbita!
W wyniku śledztwa prowadzonego przez Centralne Biuro Śledcze Policji i Śląski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej w Katowicach, ujawniono operacje zorganizowanej grupy przestępczej działającej na Śląsku i w Małopolsce. Grupa, aktywna od początku 2023 roku, angażowała się w różne formy przestępczości, w tym rozboje, pobicia, niszczenie mienia oraz nielegalną produkcję i handel narkotykami.
Policyjna akcja w czerwcu
W czerwcu policjanci CBŚP, we współpracy z funkcjonariuszami z Krakowa i Oświęcimia, przeprowadzili szeroko zakrojoną operację skierowaną przeciwko tej przestępczej organizacji. W wyniku działań zatrzymano ośmiu podejrzanych, a dwie osoby, które już odbywały kary więzienia, przewieziono do prokuratury. Zatrzymani to Polacy w wieku od 23 do 52 lat.
Postawione zarzuty
Podczas dochodzenia, prokuratura postawiła zatrzymanym ponad pięćdziesiąt zarzutów, w tym o przywództwo i udział w zorganizowanej grupie przestępczej, bójki z użyciem niebezpiecznych narzędzi, rozboje i niszczenie mienia, a także przestępstwa narkotykowe. W wyniku przeszukań w domach podejrzanych oraz w innych lokalizacjach, policja zabezpieczyła cztery sztuki broni wraz z amunicją, granat hukowo-błyskowy, proch czarny oraz sprzęt do produkcji amfetaminy.
Decyzje sądu
Na wniosek prokuratora, sąd zarządził tymczasowe aresztowanie wszystkich podejrzanych. Sprawa nadal jest w toku, co sugeruje, że śledczy mogą podjąć dalsze działania i ewentualnie zatrzymać kolejne osoby związane z tą sprawą.
Źródło: Policja Małopolska – Portal polskiej Policji
