Rewolucja w komunikacji miejskiej: Przebudowa ul. Kościuszki wpływa na trasę linii autobusowej 109

Rewolucja w komunikacji miejskiej: Przebudowa ul. Kościuszki wpływa na trasę linii autobusowej 109

Zbliżają się istotne zmiany dla użytkowników krakowskiej komunikacji miejskiej, konkretnie dla pasażerów korzystających z linii autobusowej numer 109. Zmiany te są spowodowane przebudową jednej z głównych arterii miasta – ulicy Kościuszki.

W niedługim czasie, kiedy zakończą się prace przygotowawcze, linia autobusowa nr 109 zostanie przekierowana na zupełnie nową trasę. Ta konieczność wynika bezpośrednio z prac drogowych, które uniemożliwiają dwukierunkowy ruch na skrzyżowaniu ulic Księcia Józefa i Królowej Jadwigi. W efekcie, autobusy tej linii zostaną skierowane do pętli znajdującej się na osiedlu Podwawelskim.

Począwszy od 22 czerwca, nowa trasa linii nr 109 będzie wyglądać następująco: zaczyna się we „Bielanach”, przebiega przez ulicę Księcia Józefa, most Zwierzyniecki, ulice Zielińskiego i Monte Cassino, następnie przez rondo Grunwaldzkie, by zakończyć się na „Osiedlu Podwawelskim”.

Poza tym, autobusy linii 109 zostaną skierowane na dodatkowe przystanki. Wśród nich znajdują się: „Malczewskiego” 01/03, „Zielińskiego” 03/04, „Kapelanka” 03/06, „Szwedzka” 02, „Rondo Grunwaldzkie” 03/05 oraz „Osiedle Podwawelskie”.

Na czas remontu ulicy Kościuszki pasażerowie muszą jednak liczyć się z pewnym niedogodnościami. Przystanki „Salwator” 71/72, „Dom Zwierzyniecki” 72 i „Przegon” 72 nie będą obsługiwane przez autobusy linii nr 109.