Szokujące odkrycie w Mszanie Dolnej. Na wpół żywa kobieta leżała u boku zmarłego męża

Szokujące odkrycie w Mszanie Dolnej. Na wpół żywa kobieta leżała u boku zmarłego męża

Dnia 27 czerwca w jednym z mieszkań w Mszanie Dolnej policjanci odkryli zwłoki 88-letniego mężczyzny, przy którym leżała jego 79-letnia żona. Ciało seniora znajdowało się w stanie rozkładu. Natomiast kobieta w stanie ciężkim została odwieziona do szpitala. Sprawą zajmuje się małopolska policja pod nadzorem prokuratury.

Do tragicznego odkrycia doszło w miniony poniedziałek w miejscowości Mszana Dolna (pow. limanowski), gdzie u boku martwego 88-latka leżała żona, której stan był bardzo poważny. W godzinach popołudniowych dyżurny przyjął zgłoszenie od jednego z mieszkańców budynku, który twierdził, że z sąsiedniego lokalu wydobywa się dziwny zapach.

Ciało seniora było już w fazie rozkładu

Na miejscu pojawili się policjanci w towarzystwie strażaków i lekarzy pogotowia ratunkowego. W związku z tym, że podczas pukania do drzwi nikt nie odpowiadał, strażacy postanowili siłą wkroczyć do lokalu. Wewnątrz natrafili na przerażającą scenę: 79-letnia, na wpół żywa kobieta, leżała u boku swojego zmarłego, 88-letniego męża, którego ciało znajdowało się już w fazie rozkładu.

Seniorka w bardzo ciężkim stanie została przewieziona do pobliskiego szpitala. Jak na tę chwilę pacjentka jest nieprzytomna. Policja wykluczyła udział osób trzecich i obecnie ustala, czy małżeństwo ma jakąś bliższą rodzinę. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone i przewiezione do prosektorium, gdzie w najbliższym czasie zostanie poddane sekcji zwłok – poinformowała asp. Jolanta Batko, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.