Szybka i tania wysyłka paczek do Niemiec

Szybka i tania wysyłka paczek do Niemiec

Niemcy są naszymi bliskimi sąsiadami z czego może wynikać fakt, że zamieszkuje tam ponad dwa miliony Polaków! Masz rodzinę lub znajomych w Niemczech? Może chcesz wysłać do nich paczkę, ale nie masz pojęcia jak? Teraz już nie musisz się niczego obawiać! Wybierając brokera kurierskiego AlleKurier twoja paczka trafi do rąk odbiorcy szybko i bezpiecznie. Sprawdź, jak bez wychodzenia z domu wysłać paczki do Niemiec!

Jak wysyłać paczki do Niemiec?

Obawiasz się, że paczki do Niemiec i ich nadanie to skomplikowane i drogie przedsięwzięcie? Z brokerem kurierskim AlleKurier to nic trudnego – możesz wysłać przesyłkę bez wychodzenia z domu! Wystarczy komputer lub telefon z dostępem do Internetu. Aby nadać paczkę, korzystając z usług tego pośrednika, wystarczy wejść na jego stronę internetową.

Wyceniarka pomoże w uzupełnieniu parametrów paczki. Po wpisaniu wagi, rozmiaru i kraju, do którego wysyła się przesyłkę, pokazują się wyniki, jacy kurierzy świadczą tam swoje usługi. Po wybraniu jakiejś opcji – najtańszej, najszybszej, to zależy od indywidualnych preferencji każdego zamawiającego – należy przejść do formularza. Dotyczy on  danych osobowych nadawcy i odbiorcy, które należy dokładnie uzupełnić, nie zapominając o żadnym obowiązkowym polu. Warto maksymalnie się skupić, by nie wprowadzić do formularza błędnych informacji, bo w najgorszym wypadku taka paczka po prostu nie dotrze do adresata.

Po sprawdzeniu, czy wszystkie pola zostały odpowiednio uzupełnione, można przejść do ostatniego kroku, jakim jest opłacenie zamówienia i wydrukowanie listu przewozowego. Na stronach brokerów kurierskich istnieje możliwość dostarczenia paczki samodzielnie do punktu odbioru, co jest tańsze niż druga opcja, czyli zamówienie kuriera po odbiór. Wybiera się konkretną datę oraz godzinę, w której  przesyłka ma zostać odebrana. Teraz wystarczy czekać na odbiór paczki i gotowe! Można cieszyć się szybką i tanią wysyłką paczki do Niemiec! 

Jak prawidłowo zapakować paczkę do Niemiec?

Kurierzy, współpracujący z brokerami, dokładają wszelkich starań, aby dostarczyć wszystkie paczki bez jakichkolwiek uszkodzeń. Jednak należy pamiętać, że bezpieczeństwo przesyłki nie leży wyłącznie w rękach przewoźników.

Aby wszystkie  paczki do Niemiec trafiły w nienaruszonym stanie, trzeba zadbać o ich poprawne zapakowanie. Nic w tym trudnego: wystarczy przygotować twardy karton, który będzie w kształcie prostopadłościanu. Znajdująca się w pudełku zawartość swobodnie się porusza? Konieczne będzie użycie gazet, folii bąbelkowej lub innych wypełniaczy, chroniących to, co ma trafić w ręce adresata.

Chcąc wzmocnić paczkę od zewnętrznej strony, przyda się taśma klejąca. Jednak nie może to być stretch. Oklejając ją dookoła, paczka jest o wiele bardziej stabilna. Z opakowania nie mogą wystawać jakiekolwiek elementy, a w szczególności te ostre.

Pamiętać należy także o wadze przesyłki. Jej maksymalna waga może wynosić 30-31 kilogramów (liczba ta zależy od wewnętrznego regulaminu wybranej firmy kurierskiej).

Ile kosztuje przesyłka do Niemiec?

Wysyłając paczki poza granice Polski u wielu osób pojawia się stres. Dotyczy on wyboru kuriera i cen. Niektórzy decydują się na doręczenie paczki do adresata za pomocą prywatnych przewoźników. Jest to dość ryzykowna metoda, ponieważ nie ma pewności, czy paczka dotrze do miejsca docelowego. Ceny tak zwanych “prywaciarzy” są bardzo wygórowane, a często niewiele mają wspólnego z wysoką jakością dostarczania paczek i szybkością ich doręczenia.

Wybierając usługi brokera kurierskiego AlleKurier można być pewnym, że przesyłka trafi pod podany adres bezpiecznie i szybko. Po jej nadaniu można ją śledzić i sprawdzać, jaki ma aktualnie status. Wszystko zależy od parametrów przesyłki oraz liczby kilometrów, jakie musi przebyć. Wyższa będzie cena przesyłki ubezpieczonej lub z wykupionymi dodatkowymi usługami, jak powiadomienie SMS o doręczeniu czy innymi.