Trwa remont stadionu miejskiego H. Reymana

Trwa remont stadionu miejskiego H. Reymana

Kontynuowane są prace nad ulepszeniem elewacji trybun stadionu miejskiego. H. Reymana (stadion Wisły) w związku z przygotowaniami do III Igrzysk Europejskich. Już teraz widać, że zmieniają się kolory szarych betonowych elewacji i pojawia się na nich szkło.

Modernizacja trwa od 8 grudnia ubiegłego roku. Tego samego dnia w siedzibie Rady Infrastruktury Sportowej w Krakowie została podpisana umowa z wykonawcą – firmą Eiffage Polska Budownictwo oraz przekazany został plac budowy i prace rozpoczęto. W ramach prac przy elewacji trybun planowana jest poprawa ogólnej estetyki, aby obiekt prezentował się bardziej okazale z zewnątrz. Zmiany mają również na celu uczynienie stadionu bardziej energooszczędnym.

Choć od przekazania placu budowy minęły już ponad trzy miesiące, efekty prac zmierzających do poprawy ogólnej estetyki obiektu oraz efektywności energetycznej są wyraźnie widoczne. Kosztem dodatkowych środków naprawiony zostanie również dach stadionu. Zakres prac obejmuje remont elewacji wszystkich trybun stadionu, a także modernizację instalacji HVAC związanych z wentylacją, klimatyzacją, ogrzewaniem oraz instalacjami elektrycznymi i teletechnicznymi.

Ceremonie otwarcia i zamknięcia rozgrywek zaplanowane są na Stadionie Wisły, tam również rozegrane zostaną siedmioosobowe drużyny rugby.