Upamiętnienie 79. rocznicy śmierci płk. Narcyza Wiatra z udziałem Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie

Upamiętnienie 79. rocznicy śmierci płk. Narcyza Wiatra z udziałem Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie

W sercu Krakowa, na Plantach, o godzinie 12:00 miało miejsce ważne wydarzenie historyczne – uroczystość upamiętniająca 79. rocznicę śmierci wybitnego działacza ludowego, płk. Narcyza Wiatra ps. „Zawojna”. Ten niezwykły bohater był Komendantem Batalionów Chłopskich na terenie Małopolski i Śląska oraz oficerem Armii Krajowej, a tragicznie zakończone życie owiane jest smutkiem z powodu morderstwa dokonanego przez Urząd Bezpieczeństwa.

Uroczystości te były nie tylko hołdem dla wielkiego patrioty, ale także okazją do spotkania wielu znanych osobistości, wśród których znalazł się nadkomisarz Paweł Jastrząb, pełniący funkcję Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie. Był on jednym z tych, którzy zdecydowali się uczestniczyć w tym wydarzeniu i oddać cześć pamięci płk. Narcyza Wiatra ps. „Zawojna”.

Paweł Jastrząb reprezentował również Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie i wraz z delegacją innych służb mundurowych złożył wieniec na miejscu, gdzie swój żywot zakończył płk. Narcyz Wiatr ps. „Zawojna”, pokazując tym samym szacunek dla tego bohatera i upamiętniając jego heroiczne czyny.