16. edycja PGE Energia Ciepła Biegu Trzech Kopców gromadzi biegaczy w Krakowie

16. edycja PGE Energia Ciepła Biegu Trzech Kopców gromadzi biegaczy w Krakowie

O godzinie 10:30 rozbrzmiał startowy strzał inaugurujący PGE Energia Ciepła 16. Bieg Trzech Kopców w historycznym mieście Krakowie. W ramach tego wydarzenia sportowego, uczestnicy będą musieli sprostać wyzwaniu pokonania trasy o długości prawie 13 kilometrów, która prowadzi przez trzy symboliczne krakowskie kopce – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego.

Droga biegu przechodzi przez Kopiec Krakusa, Kopiec Kościuszki oraz Kopiec Piłsudskiego, które stanowią unikalne punkty orientacyjne na mapie Krakowa i są miejscem organizacji 16. edycji Biegu Trzech Kopców.

Bieg jest okazją dla uczestników do odkrycia różnorodności Krakowa, który nie ogranicza się jedynie do zabytkowej architektury i nowoczesnej infrastruktury, ale oferuje również malownicze krajobrazy i bliskość natury. Z racji remontu jednej z kluczowych ulic miasta – ul. Kościuszki, w tym roku organizatorzy byli zmuszeni wprowadzić pewną korektę do środkowego odcinka tradycyjnej trasy biegu.

Klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn PGE Energia Ciepła 16. Biegu Trzech Kopców przewiduje nagrody pieniężne dla najlepszych zawodników, natomiast w kategoriach wiekowych zwycięzcy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody rzeczowe. Nagradzane są zarówno pierwsze trzy zawodniczki, jak i pierwsza trójka zawodników.