21. Edycja Krakowskiego Festiwalu Pierogów: przysmaki i rywalizacja

21. Edycja Krakowskiego Festiwalu Pierogów: przysmaki i rywalizacja

W zabytkowym centrum Krakowa, na urokliwym Małym Rynku, ma miejsce wyjątkowy kulinarny festiwal. 21. edycja Festiwalu Pierogów w Krakowie rozpoczyna się dzisiaj, o godzinie 10:00 rano. Wydarzenie to jest już stałym punktem w kalendarzu miłośników tych tradycyjnych, polskich potraw i stanowi część nieodłącznie kojarzoną z krakowskim lata. Ciekawe propozycje smakowe oraz innowacyjne podejście do pierogów – to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na uczestników festiwalu aż do 15 sierpnia.

Festiwal Pierogów to prawdziwe święto dla każdego miłośnika tego typu potraw. Stoiska przygotowane przez Krakowską Kongregację Kupiecką obfitują w bogaty wybór pierogów – od tradycyjnych, jak te ruskie czy z kapustą i grzybami, po sezonowe i bardziej oryginalne kombinacje smakowe. Miłośnicy niebanalnych rozwiązań kulinarnych będą mogli skosztować pierogów z buraczkami, bobem czy kurkami.

Na miłośników słodkości czekają natomiast pierogi w wersji deserowej. Autorskie przepisy szefów kuchni obiecują niespodziewane połączenia smaków i nietuzinkowe interpretacje tego pozornie prozaicznego dania.

Ale to nie wszystko! Organizatorzy przewidzieli również konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. W kategorii „najlepsze pierogi ruskie”, zwycięzca otrzyma statuetkę św. Jacka. Z kolei za najbardziej unikalne pierogi, nagrodą będzie statuetka króla Kazimierza Wielkiego. Jury będzie miało trudne zadanie wyłonienia zwycięzców w obu kategoriach.

Festiwal Pierogów na Małym Rynku w Krakowie trwa od 11 do 15 sierpnia, codziennie od godziny 10:00 rano. To prawdziwa uczta dla wszystkich łasuchów!