Pięcioletnia dziewczynka przetransportowana helikopterem do szpitala po upadku z balkonu w Krakowie

Pięcioletnia dziewczynka przetransportowana helikopterem do szpitala po upadku z balkonu w Krakowie

W czwartkowy dzień, miasto Kraków stało się miejscem zdarzenia, które wstrząsnęło lokalną społecznością. Przy ulicy Łokietka doszło do alarmującego wypadku, podczas którego pięcioletnia dziewczynka została ranna na skutek upadku z balkonu mieszkania. Interia informuje, że konieczny był natychmiastowy transport poszkodowanej do szpitala za pomocą śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR).

Adrian Węgrzyniak, reprezentant krakowskiej Państwowej Straży Pożarnej (PSP), udzielił rozmowy dla Interii dzieląc się niezbędnymi szczegółami zdarzenia. Według jego relacji, informacja o wypadku dotarła do służb o godzinie 16:01. Młoda ofiara wypadła z balkonu jednego z mieszkań i konieczne było skierowanie na miejsce helikoptera LPR.

Na skutek tego niefortunnego incydentu, dziewczynka odniosła obrażenia w postaci urazu głowy, a jej stan wymagał pilnej interwencji medycznej oraz jak najszybszego przewiezienia do szpitala.

Początkowe ustalenia wyjaśniają okoliczności tego tragicznego wydarzenia. Pięciolatka podróżowała na balkonie i prawdopodobnie przekroczyła granicę balustrady, co doprowadziło do jej upadku. Całe zdarzenie miało miejsce prawdopodobnie na pierwszym piętrze budynku.

Serwis Interia dodatkowo informuje, że dziewczynka była pod opieką swojego ojca w chwili wypadku. Do zaznaczenia jest fakt, iż mężczyzna był trzeźwy w czasie zdarzenia.