Informacje na temat płatnego parkowania w Krakowie podczas Święta Wojska Polskiego

Informacje na temat płatnego parkowania w Krakowie podczas Święta Wojska Polskiego

Nadchodzi wtorek, 15 sierpnia, kiedy to będziemy obchodzić dwie ważne uroczystości – państwowe święto, jakim jest Dzień Wojska Polskiego oraz religijne obchody Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, które znane są również pod nazwą Matki Boskiej Zielnej. Ze względu na to, że jest to dzień wolny od pracy, spodziewamy się, że mieszkańcy Krakowa chętnie spędzą ten czas na spacerach, zwłaszcza w pobliżu Rynku Głównego. Dodatkowo, przewiduje się, że pogoda będzie sprzyjała aktywnemu wypoczynkowi. Z pewnością do miasta przybędą również turyści. Jednakże pojawiło się pytanie – czy 15 sierpnia parkowanie w Krakowie jest płatne?

Według uchwały wprowadzonej w połowie maja, opłaty za parkowanie nie są pobierane w niedziele oraz wybrane dni świąteczne. Czy więc 15 sierpnia, w czasie obchodów Święta Wojska Polskiego, zostawiając samochód w strefie płatnego parkowania trzeba będzie ponieść koszty? Niestety odpowiedź brzmi tak – 15 sierpnia parkowanie w Krakowie jest płatne.

Powodem takiej sytuacji jest wspomniana wcześniej uchwała wprowadzona przez władze Krakowa na wiosnę. Zgodnie z nią, wprowadzone zostały dodatkowe dni, w których pobierane są opłaty za parkowanie na terenie Obszaru Płatnego Parkowania. Niestety jednym z tych dni jest właśnie 15 sierpnia 2023 roku, a więc Dzień Wojska Polskiego. Jest jednak kilka świąt, kiedy opłata za postój nie jest pobierana. Są to między innymi Boże Narodzenie i Nowy Rok.