Korekta rozkładu jazdy PKP Intercity: obiecują rekordowo krótkie czasy przejazdów

Korekta rozkładu jazdy PKP Intercity: obiecują rekordowo krótkie czasy przejazdów

PKP Intercity poinformowało za pośrednictwem mediów społecznościowych o planowanej na 3 września korekcie rozkładu jazdy. Przewoźnik przekazał także, że niektóre trasy będą obsługiwane z niespotykaną dotąd szybkością, zapowiadając „najkrótsze w historii czasów przejazdu”.

Zgodnie z informacją udostępnioną przez PKP Intercity, od 3 września najbardziej błyskawiczny skład na trasie Kraków-Gdańsk pokonywać będzie dystans w 4 godziny i 50 minut. Trasa Kraków-Warszawa zostanie obsłużona w zaledwie 2 godziny i 10 minut, co stanowi rekordowy czas w historii polskich kolei. Natomiast pociąg kursujący z Warszawy do Wrocławia dotrze do celu po upływie 3 godzin i 33 minut. W planach jest również wprowadzenie nowego połączenia IC Koziołek, kursującego z Lublina do Poznania.

PKP Intercity zadeklarowało, że czasy podróży między Krakowem a Gdańskiem oraz Krakowem a Warszawą zostaną skrócone do minimum, bijąc historyczne rekordy. Podróże z Warszawy do Poznania oraz z Warszawy do Wrocławia mają również być szybsze niż dotychczas.

Przewoźnik przekazał ponadto, że część pociągów powróci na torowiska Warszawy Centralnej. Zakomunikowano także, że pasażerowie będą mieć więcej możliwości wyboru miejsc poprzez grafikę na stronie internetowej spółki.