24. edycja Tygodnia dla Osób Niepełnosprawnych „Kochaj Kraków wzajemnością”

24. edycja Tygodnia dla Osób Niepełnosprawnych „Kochaj Kraków wzajemnością”

W piątek 12 maja rozpocznie się w tym roku 24. edycja Tygodnia dla Osób Niepełnosprawnych „Kochaj Kraków wzajemnością”. Jest to okresowe zobowiązanie do integracji i promowania osiągnięć osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia. To spotkania, konkursy, pikniki, warsztaty i koncert – wystąpi Piotr Cugowski. Cykl wydarzeń potrwa do 19 maja.

Tydzień Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z wzajemnością” to coroczna impreza integracyjna organizowana przez miasto Kraków we współpracy z organizacjami pozarządowymi. Uczestniczą w nim mieszkańcy Krakowa i Małopolski.

„Kocham Kraków wzajemnością” to siedem dni (12-19 maja br.), podczas których osoby niepełnosprawne rywalizują w różnych dyscyplinach sportowych i prezentują swoje osiągnięcia artystyczne.

„Za pomocą tego przedsięwzięcia chcemy zarówno zwiększać uczestnictwo osób z niepełnosprawnościami w życiu społecznym, uwrażliwiać i zwracać uwagę na potrzeby tych osób, jak też przełamywać bariery społeczne, słowem: integrować. Wydarzenie, organizowane przez miasto od ponad dwóch dekad, na stałe wpisało się w świadomość mieszkańców Krakowa oraz regionu i każdego roku jest bardzo oczekiwane. Takie inicjatywy są niezwykle cenne i potrzebne. Zawsze powtarzam, że Kraków to miasto równości, a ta równość jest ważna także w kontekście dostosowywania miasta do potrzeb osób z niepełnosprawnościami” − mówi Andrzej Kulig, zastępca prezydenta Krakowa ds. polityki społecznej i komunalnej.