33-letni mieszkaniec Krakowa czeka na wyrok za kradzież roweru i nielegalne posługiwanie się cudzą kartą bankową

33-letni mieszkaniec Krakowa czeka na wyrok za kradzież roweru i nielegalne posługiwanie się cudzą kartą bankową

Policjanci z Krakowa odnieśli kolejne zwycięstwo w walce z przestępczością, zatrzymując mężczyznę oskarżonego o kradzież roweru i nieuprawnione korzystanie z cudzej karty bankowej. Teraz musi on stawić czoła sprawiedliwości.

Szczegółowe informacje udzielane przez policję wskazują, że na początku grudnia 2023 roku, otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży roweru na terenie Krowodrzy. Właściciel ocenił swoje straty na 1200 złotych. Detektywi, którym powierzono tę sprawę, na podstawie zebranych dowodów, zdołali ustalić kto stoi za zaginięciem roweru.

Końcem stycznia, funkcjonariusze udali się do jednej z kamienic w centrum miasta, gdzie miał mieszkać podejrzany o kradzież. Po przybyciu na miejsce, drzwi do mieszkania otworzył 33-latek. Po poinformowaniu go o powodach ich wizyty, został on zatrzymany i przewieziony do komisariatu.

Okazało się jednak, że kradzież roweru nie była jedynym wykroczeniem, którego dopuścił się mężczyzna. Śledczy odkryli, że tuż przed świętami Bożego Narodzenia, 33-latek ukradł kartę bankomatową i tego samego dnia wykorzystał ją kilkakrotnie do zakupów o wartości kilkuset złotych.

Jako że mężczyzna posługiwał się cudzą kartą płatniczą, został on obciążony dodatkowymi zarzutami kradzieży z włamaniem. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.