34-letni mieszkaniec Bochni ukarany grzywną 2,5 tys. zł za prowadzenie hulajnogi elektrycznej po spożyciu alkoholu

34-letni mieszkaniec Bochni ukarany grzywną 2,5 tys. zł za prowadzenie hulajnogi elektrycznej po spożyciu alkoholu

Bocheńska policja zatrzymała do kontroli 34-latka, który na hulajnodze elektrycznej przemieszczał się w sposób budzący podejrzenia. Mężczyzna, będący pod wpływem alkoholu, miał trudności z utrzymaniem odpowiedniego kierunku jazdy. Został on ukarany mandatem w kwocie 2,5 tys. zł.

Podczas rutynowego patrolu, funkcjonariusze policji drogowej w Bochni zauważyli niewłaściwe zachowanie jednego z użytkowników hulajnogi elektrycznej. Jego jazda wyglądała na niekontrolowaną, co skłoniło stróżów prawa do przeprowadzenia kontroli.

Po zatrzymaniu mężczyzny i sprawdzeniu jego dowodów osobistych, policjanci wykonali test na obecność alkoholu. Wynik badań potwierdził ich domysły – 34-latek miał niemal 1 promil alkoholu w swoim systemie. Zgodnie z regulacjami prawnymi, zdarzenie to zostało uznane za wykroczenie i mężczyzna został ukarany grzywną w wysokości 2500 złotych.

Daniel Bułatowicz, rzecznik prasowy policji w Bochni, przypomina o konsekwencjach jazdy na hulajnodze elektrycznej po spożyciu alkoholu. Za jazdę pojazdem w stanie lekkiego upojenia (od 0,2 do 0,5 promila) grozi grzywna wynosząca 1000 złotych. Jeśli jednak poziom alkoholu w organizmie kierującego przekroczy 0,5 promila, wartość mandatu wzrasta do kwoty 2500 złotych.