Awaria komunikacji tramwajowej w Krakowie: przerwane kursy do Bieżanowa i Kurdwanowa

Awaria komunikacji tramwajowej w Krakowie: przerwane kursy do Bieżanowa i Kurdwanowa

Zdecydowany przełom w codziennym porządku miasta Krakowa nastąpił, kiedy to tramwaje przestały obsługiwać trasy do Kurdwanowa i Nowego Bieżanowa. Wydarzenie to miało miejsce na ulicy Wielickiej i było bezpośrednio spowodowane wypadkiem drogowym. Gwałtowne hamowanie tramwaju, spowodowane przez kierowcę samochodu osobowego, który niespodziewanie zajechał mu drogę, doprowadziło do zranienia jednej z pasażerek.

W wyniku tej sytuacji konieczne było skierowanie tramwajów na alternatywne trasy oraz uruchomienie zastępczych autobusów dla pasażerów. Wszystko to działo się podczas oczekiwania na przyjazd karetki pogotowania ratunkowego, której zadaniem było udzielenie pomocy poszkodowanej kobiecie.

Mniej więcej o godzinie 9:10, ruch tramwajowy do Bieżanowa został wznowiony. Niestety, niedługo potem pojawił się podobny problem w innej części miasta. Tym razem tramwaje nie były w stanie pokonać trasy prowadzącej przez plac Wszystkich Świętych w kierunku Filharmonii. Tak jak wcześniej, przyczyną była konieczność oczekiwania na karetkę pogotowia. W wyniku tego incydentu tramwaje zostały ponownie skierowane na ulicę Basztową.