60-letni mieszkaniec Podgórza trafił za kratki za posiadanie 2,5 kg amfetaminy

60-letni mieszkaniec Podgórza trafił za kratki za posiadanie 2,5 kg amfetaminy

Na terenie krakowskiego Podgórza doszło do zatrzymania mężczyzny, który był poszukiwany przez służby porządkowe. Policjanci wpadli na niego, kiedy opuszczał swoje miejsce zamieszkania. Wcześniej przeprowadzone działania operacyjne pozwoliły mundurowym na ustalenie, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym i znajduje się w jednym z bloków na terenie Podgórza. Na skutek przeprowadzonej akcji, mężczyźnie grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Kiedy na miejsce dotarli krakowscy policjanci, zlokalizowali mężczyznę opuszczającego blok mieszkalny we wczesnych porannych godzinach. Bez wahania podjęli interwencję, poinformowali 60-latka o przyczynach legitymowania i zdecydowali się przeszukać jego mieszkanie. Przeszukanie przyniosło oczekiwane rezultaty – funkcjonariusze natrafili na dwa hermetycznie zamknięte foliowe worki oraz plastikowe pudełko. Wszystkie te przedmioty wypełnione były białą substancją, którą mężczyzna bez wahania zidentyfikował jako narkotyki.

Podczas zabezpieczania dowodów mundurowi zmierzyli masę znalezionych narkotyków. Ich waga wynosiła prawie 2,5 kilograma. Wszystko wskazywało na to, że jest to amfetamina. Zatrzymany mężczyzna został oskarżony o posiadanie oraz planowanie wprowadzenia do obiegu znacznej ilości substancji odurzających. Tak poważne zarzuty mogą skutkować karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi przekazali sprawę sądowi, który zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na czas trzech miesięcy. Po zakończeniu procesu 60-latek został przewieziony do zakładu karnego w celu odbycia wcześniej nałożonej na niego kary – 181 dni pozbawienia wolności.