Kraków przygotowuje się na Noc Tańca – tancerze wystąpią na wielu scenach w mieście

Kraków przygotowuje się na Noc Tańca – tancerze wystąpią na wielu scenach w mieście

W Krakowie, znanym z organizacji różnorodnych wydarzeń kulturalnych, już niedługo odbędzie się kolejne z nich. Tym razem miasto zaprasza na Noc Tańca, która jest planowana na 8 czerwca i gwarantuje ekscytujące doznania dla miłośników tańca.

Podczas tego wydarzenia, na czterech plenerowych scenach rozmieszczonych w strategicznych punktach Krakowa – placu Szczepańskim, Rynku Podgórskim, przy Dworcu Białoprądnickim oraz przy Nowohuckim Centrum Kultury – wystąpi niemal 50 zespołów tanecznych. Z pewnością będzie to okazja do podziwiania szerokiej gamy stylów i technik tańca.

Noc Tańca nie ogranicza się jednak tylko do tych lokalizacji. Projekty taneczne będą również realizowane w innych instytucjach kultury miasta, takich jak Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, Cricoteka – Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora, Krakowskie Centrum Choreograficzne działające przy Nowohuckim Centrum Kultury, Zajazd Kościuszkowski przy Dworku Białoprądnickim oraz Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży.

Noc Tańca to idealna okazja do zanurzenia się w świecie tańca i odkrycia jego różnorodności. W programie wydarzenia znajdą się spektakle taneczne, performance’y, pokazy baletu, otwarte warsztaty oraz plenerowe wprawki swingowe i hip-hopowe układy taneczne. Organizatorzy przygotowali także specjalną ofertę dla młodych mam, które mogą uczestniczyć w wydarzeniu wraz ze swoimi małymi dziećmi.