8. Edycja Orlen Oil Rajdu Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w Wieliczce

8. Edycja Orlen Oil Rajdu Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w Wieliczce

Wieliczka już wkrótce stanie się areną emocjonującego wydarzenia motoryzacyjnego, które przyciągnie najwybitniejszych i najpopularniejszych kierowców rajdowych i wyścigowych z całego kraju.

Zaplanowany przez ORLEN OIL 8 Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza odbędzie się w dniach od 12 do 14 kwietnia tego roku. Początek rywalizacji zaplanowany jest na sobotę, podczas której odbędą się Odcinki Specjalne w Strefie Aktywności Gospodarczej we Węgrzcach Wielkich (o godzinie 12:23 i 14:23). Najważniejszym punktem dnia będą dwukrotne przejazdy nocnym Kryterium Burmistrza Wieliczki, które odbędą się w centrum miasta (o godzinie 19:00 i 20:30).

Niedziela to kolejna porcja emocji dla wszystkich fanów czterech kółek. Zmagania odbędą się w ramach Odcinków Specjalnych na terenie Wielickiej Strefy Ekonomicznej w Brzegach (o godzinie 11:30, 12:50 i 14:10), we Węgrzcach Wielkich (o godzinie 11:45, 13:05 i 14:25) oraz na trasie rozpoczynającej się przy kompleksie sportowym Solne Miasto w Wieliczce a kończącej na ulicy Daniłowicza, w pobliżu głównego wejścia do Kopalni Soli (o godzinie 12:08 i 13:28). Ostatni zawodnik przemierzy trasę o długości 135,7 km (z czego 39,96 km to Odcinki Specjalne) i jest spodziewany na mecie rajdu o godzinie 14:45.

Główna baza rajdu umiejscowiona będzie w budynku Solnego Miasta w Wieliczce, natomiast Park Serwisowy zostanie zorganizowany, zgodnie z tradycją, na terenie Dworca Autobusowego przy ulicy E. Dembowskiego.

Na otwarcie wydarzenia, jak to bywało w poprzednich edycjach, odbędzie się spotkanie z gwiazdami sportów motorowych. Tym razem zaproszenie przyjął Andrzej Dąbrowski – jedna z największych postaci polskiego jazzu, który swoją karierę jako kierowca rajdowy rozpoczął już w 1957 roku.