Akcja krakowskiej policji przeciwko nielegalnym wyścigom samochodowym

Akcja krakowskiej policji przeciwko nielegalnym wyścigom samochodowym

Krakowska formacja policyjna podała do wiadomości publicznej efekty swojej akcji, która miała na celu zwalczanie nielegalnych wyścigów samochodowych na terenie miasta. W ramach tej operacji przeprowadzono kontrolę 50 różnych pojazdów, co zaowocowało wykryciem aż 45 wykroczeń. Funkcjonariusze postanowili zastosować mandaty karne w 44 przypadków, generując tym samym sumę bliską 55 tys. złotych.

Funkcjonariusze ustalili, że w piątkowy wieczór grupa kierowców planowała wziąć udział w nielegalnych wyścigach, które miały odbyć się poza granicami Krakowa. Została ona jednak zatrzymana na jednej z kluczowych arterii komunikacyjnych we wschodniej części miasta.

W trakcie kolejnego tygodnia, dokładnie we wtorek, krakowskie służby policyjne opublikowały oficjalne podsumowanie swojej akcji mającej na celu eliminację zjawiska nielegalnych wyścigów samochodowych. Informowano, iż podczas kontroli 50 samochodów ujawniono łącznie 45 wykroczeń. W konsekwencji, w 44 z tych sytuacji, zdecydowano o nałożeniu mandatów karnych. Łączna suma wynosiła niemal 55 tys. złotych. W dodatku, w 9 sytuacjach podjęto decyzję o zatrzymaniu dowodów rejestracyjnych.

W jednym przypadku kontrola doprowadziła do stworzenia dokumentacji mającej na celu skierowanie sprawy do sądu. Co ciekawe, policja zwróciła uwagę na jednego z kierowców, który za różne naruszenia przepisów drogowych, został ukarany aż trzema mandatami karnymi, każdym o wartości 3 tysiące złotych.