Akcja ratunkowa w Krakowie – interwencja policyjnego negocjatora kończy się sukcesem

Akcja ratunkowa w Krakowie – interwencja policyjnego negocjatora kończy się sukcesem

Właśnie mamy informacje o kryzysowej sytuacji, która miała miejsce dzisiaj w Krakowie. Służby ratownicze były zaangażowane w pełni, a dodatkowo musiał interweniować specjalista ds. negocjacji z policji. Na szczęście całe zdarzenie zakończyło się pomyślnie i bez ofiar.

Informacje podane przez portal „Kraków112 – Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie” z 17 kwietnia mówią, że po godzinie 18 wpłynęło alarmujące zgłoszenie. Znaleziono osobę, która przebywała na żurawiu budowlanym w krakowskim Bieżanowie i istniało podejrzenie, że może chcieć popełnić samobójstwo.

Jednostki ratunkowe szybko dotarły na miejsce i podjęły niezbędne kroki, aby zapewnić bezpieczeństwo. Strażacy przygotowali skokochron i nawiązali kontakt z osobą na dźwigu. Później negocjacje zostały przeniesione do policyjnego specjalisty, który przybył na miejsce.

Cała akcja zakończyła się sukcesem – osoba zeszła samodzielnie z żurawia. Po zakończeniu akcji, została przewieziona ambulansem do jednego z krakowskich szpitali na dalsze obserwacje i pomoc.