Nowoczesny system kontroli bezpieczeństwa na lotnisku w Krakowie: tomografy usprawnią kontrolę bagażu

Nowoczesny system kontroli bezpieczeństwa na lotnisku w Krakowie: tomografy usprawnią kontrolę bagażu

Lotnisko w Krakowie zostanie wyposażone w zaawansowany system kontroli bezpieczeństwa. Nowe urządzenia, jakie zostaną zainstalowane, to tomografy. Te nowatorskie skanery pozwolą pasażerom na znaczne ułatwienie i przyspieszenie procesu kontroli bagażu, eliminując konieczność wyjmowania płynów czy urządzeń elektronicznych.

Z myślą o poprawie komfortu i efektywności obsługi pasażerów, Kraków Airport postanowiło zastosować najnowocześniejsze technologie oparte na tomografii komputerowej. „Kraków Airport jest pierwszym portem lotniczym w Polsce, który rozpoczął procedurę zakupu systemów kontroli bezpieczeństwa bagażu kabinowego. Procedura obejmuje dostarczenie, instalację oraz uruchomienie 10 nowoczesnych skanerów CT, które umożliwią pasażerom zachowanie płynów i urządzeń elektronicznych w bagażu podczas kontroli.” – oznajmił Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

„Naszym celem, podobnie jak wielu innych lotnisk na świecie, jest poprawa procesu kontrolowania pasażerów i podnoszenie jakości obsługi. Wiemy z doświadczenia, że tomografy doskonale radzą sobie podczas pracy z bagażem rejestrowanym.” – dodał Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.