Rynek Główny w Krakowie ożyje w rytmie tańca dzięki Baletowi Cracovia Danza

Rynek Główny w Krakowie ożyje w rytmie tańca dzięki Baletowi Cracovia Danza

W otoczeniu historycznych budynków Rynku Głównego w Krakowie rozbrzmiewać będą dźwięki muzyki i zataczają się taneczne kroki. Całe to przedsięwzięcie to dzieło Baletu Cracovia Danza, który organizuje wydarzenie, mające na celu świętowanie Międzynarodowego Dnia Tańca.

Impreza planowana na 29 kwietnia tego roku startuje o godzinie 14.00. Zaplanowano ją w okolicach pomnika Adama Mickiewicza, stojącego na Rynku Głównym. W programie znajduje się pokaz „Poloneza wiosennego” przez Balet Cracovia Danza, a po nim zaproszenie dla publiczności do wspólnej zabawy tanecznej.

Performance pt. „Polonez wiosenny” stanowi inaugurację cyklu artystycznych interwencji miejskich pod tytułem „Cztery pory poloneza”, nawiązujących do inicjatywy „Cracovia Danza: balet w mieście”. Wydarzenie ma na celu upowszechnienie i promocję poloneza, tradycyjnego polskiego tańca, który 5 grudnia 2023 roku został uznany za część niematerialnego dziedzictwa ludzkości przez UNESCO. Ponadto, organizatorzy chcą zwrócić uwagę na obchodzony 3 Maja Święto Konstytucji. Całość wydarzenia jest dostępna dla publiczności za darmo.

To niezwykłe wydarzenie taneczne wpisuje się w szerszy kontekst akcji o nazwie tańczMY, której patronem jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.