Interwencja policjanta na wolnym czasie – zatrzymany na gorącym uczynku złodziej

Interwencja policjanta na wolnym czasie – zatrzymany na gorącym uczynku złodziej

W Parku Prokocim w Krakowie miało miejsce zdarzenie, które zakłóciło spokój tego miejsca. Została tam przeprowadzona rabunkowa kradzież, jednak winowajca nie zdołał uciec. Dzięki szybkiej reakcji policjanta, który przebywał w okolicy, sprawca został natychmiast ujęty.

Data tego incydentu to 11 kwietnia bieżącego roku. Starsza pani, spędzająca czas na ławce parkowej, została niespodziewanie zaatakowana przez nieznajomego mężczyznę. Ten ostatni brutalnie wyrwał jej torebkę, którą trzymała na kolanach. Kobieta zaczęła wołać o pomoc i głośno krzyczeć, podczas gdy sprawca postanowił uciekać z kradzionym przedmiotem. Próbowała go zatrzymać jedna z przechodzących kobiet, ale niestety wysiłek ten skończył się dla niej uderzeniem w głowę zadanym przez oprawcę, który potem kontynuował swoją ucieczkę.

Jednakże, całą sytuację dostrzegł funkcjonariusz policji, asp. szt. Adam Garncarz, Zastępca Dyżurnego Komisariatu V Policji w Krakowie. Mimo, że ten dzień był dla niego dniem wolnym od służby, natychmiast podjął pościg za złodziejem. Po krótkim czasie zdołał dopaść i zatrzymać sprawcę, po czym powiadomił o całym zdarzeniu dyżurnego krakowskiej komendy.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia patrolu policji, 32-letni mieszkaniec Krakowa został zatrzymany. Mężczyzna był nietrzeźwy i w konsekwencji został umieszczony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu, został przewieziony do komisariatu w Krakowie, gdzie usłyszał zarzuty: kradzieży rozbójniczej oraz szczególnie bezczelnej kradzieży. Za te przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd postanowił zastosować wobec oskarżonego nadzór policyjny.