Planowane prace przy budowie chodnika na ulicy Bogucianka w Tyńcu rozpoczną się w przyszłym tygodniu

Planowane prace przy budowie chodnika na ulicy Bogucianka w Tyńcu rozpoczną się w przyszłym tygodniu

Zgodnie z planem, w przyszłym tygodniu rozpoczyna się realizacja prac związanych z budową chodnika na ulicy Bogucianka w Tyńcu. Część tej infrastruktury, która ulegnie przebudowie, obejmuje odcinek począwszy od skrzyżowania z ulicami Benedyktyńską i Bolesławem Śmiałym, aż po skrzyżowanie z ulicą Walgierza Wdałego. Pierwsze modyfikacje dotyczące organizacji ruchu drogowego będą obowiązywać od 25 kwietnia.

W ramach realizacji tego projektu nie tylko powstaną nowe chodniki dla pieszych, ale także zostaną przeprojektowane zjazdy oraz sieci uzbrojenia terenu. Projekt zakłada również stworzenie nowej sieci kanalizacji deszczowej oraz instalację nowego systemu oświetlenia.

Początek prac obejmie roboty związane z przebudową infrastruktury terenu w pobliżu skrzyżowania ulic Bogucianka, Bolesława Śmiałego i Benedyktyńskiej. Już w czwartek, 25 kwietnia, od godziny około 6 rano wprowadzony zostanie tam system ruchu wahadłowego.

Kierowcy będą mieli do swojej dyspozycji pas o szerokości około 3 metrów. Ruch będzie regulowany z użyciem sygnalizacji świetlnej lub ręcznie przez uprawnionych pracowników. Ograniczenie prędkości w strefie prowadzenia prac wynosić będzie 30 km/h.

Należy dodać, że istniejące przystanki autobusowe i przejście dla pieszych zostaną przeniesione w rejon budynku pod numerem 19. Ulica Bogucianka będzie zamykana na przemian – raz wschodnia jezdnia, raz zachodnia (pierwsza wyłączona z ruchu będzie część wschodnia, skierowana w stronę centrum Krakowa).

Całość tych prac potrwa mniej więcej miesiąc. Następnie wykonawca przejdzie do realizacji prac instalacyjnych oraz drogowych – rozpoczynając od skrzyżowania z ulicami Benedyktyńską i Bolesławem Śmiałym aż do skrzyżowania z ulicą Walgierza Wdałego. Przewidziane jest wówczas zajęcie całej szerokości jezdni oraz chodnika na okres około czterech miesięcy. Przejazd zostanie umożliwiony tylko dla pojazdów budowy oraz mieszkańców okolicy.

Zostaną również wyznaczone objazdy – dla samochodów: ulicą Bolesława Śmiałego, autostradą A4, ulicą Skotnicką, obwodnicą DK 44 oraz ulicą Tyniecką; natomiast dla rowerzystów: ulicami Zakleśnie, Obroną Tyńca i Bolesławem Śmiałym.

Zakładany termin zakończenia całości prac to koniec grudnia, a ich szacowany koszt wynosi około 5,3 miliona złotych.