Areszt dla mężczyzny, który brutalnie zaatakował 62-latka nożem

Areszt dla mężczyzny, który brutalnie zaatakował 62-latka nożem

W rękach stróżów prawa z Krakowa znajduje się obecnie mężczyzna podejrzany o przypuszczenie brutalnej napaści na 62-letniego mężczyznę, któremu zadał cios nożem w okolice tętnicy szyjnej. Osoba odpowiedzialna za ten akt agresji spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie, a sąd może go skazać nawet na karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Pod koniec 2023 roku, dokładniej w jego ostatnim dniu, krakowska policja otrzymała zgłoszenie o incydencie, który zdarzył się w jednym z mieszkań na Podgórzu. Ustalono, że w mieszkaniu odbywała się impreza, podczas której sześć osób spożywało alkohol. W trakcie spotkania między dwoma mężczyznami wybuchła kłótnia. Jeden z nich, 55-latek, uderzył drugiego szklaną butelką w głowę i potem zadał mu cios nożem w szyję, blisko tętnicy.

Przestępca uciekł z miejsca zdarzenia przed przybyciem patrolu policyjnego. Zbiegł razem z dwiema innymi osobami. Mężczyzna, który został zaatakowany nożem, został przewieziony do szpitala w stanie krytycznym. Dzięki operacyjnemu działaniu służb, mężczyzna podejrzany o atak nożownika został aresztowany jeszcze tej samej nocy w innym mieszkaniu na terenie Podgórza. Po zatrzymaniu wykazano u niego obecność 2,5 promila alkoholu we krwi. Kiedy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

Sąd postanowił tymczasowo aresztować 55-latka na okres trzech miesięcy. Za jego czyn grozi mu kara nawet do 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie. Dwie osoby, które uciekły razem z nim z miejsca zdarzenia, również usłyszały zarzuty – nieudzielania pomocy. Wobec nich zastosowano środki wolnościowe.