Brzozówka: Wypadek na przejściu dla pieszych. Potrącony nastolatek trafił do szpitala

Brzozówka: Wypadek na przejściu dla pieszych. Potrącony nastolatek trafił do szpitala

Wczoraj na drodze krajowej nr 73 w Brzozówce (pow. tarnowski) doszło do groźnego wypadku, podczas którego samochód osobowy potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych 16-latka. W wyniku poniesionych obrażeń nastolatek został przewieziony do pobliskiego szpitala. Na czas działań służb ratunkowych ruch na tym odcinku drogi został zablokowany.

Do zdarzenia doszło 1 czerwca około godziny 08:00 na DK 73 na trasie Lisa Góra – Tarnów w miejscowości Brzozówka (gm. Lisia Góra). Policjanci przyjęli zgłoszenie, że na przejściu dla pieszych samochód osobowy potrącił 16-letniego chłopca. Do akcji oddelegowano funkcjonariuszy tarnowskiej policji, zespół ratownictwa medycznego i strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie. Więcej interesujących wiadomości z Tarnowa i okolic publikujemy na https://infotarnow.pl.

16-latek złamał rękę i odniósł kilka innych obrażeń

Po przybyciu na miejsce lekarze pogotowia zauważyli, że nastolatek jest przytomny. Poszkodowany miał złamaną rękę i kilka innych obrażeń, z racji czego został poddany hospitalizacji.

Na czas oględzin i oczyszczania miejsca zdarzenia ruch na trasie pomiędzy Lisią Górą a Brzozówką został całkowicie zablokowany na ponad godzinę. Na miejscu pracowali funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Przeczytaj też artykuł o turyście z trotylem w plecaku na lotnisku w Balicach.