Silna burza nawiedziła Kraków i okolice. Nie obeszło się bez interwencji strażaków

Silna burza nawiedziła Kraków i okolice. Nie obeszło się bez interwencji strażaków

Dzisiaj w nocy nad Krakowem i okolicą szalała wielka burza, powodując wiele zniszczeń, w tym pożar budynku mieszkalnego w Garlicy Murowanej oraz zwarcie instalacji w Świńczowie. Burzowa noc była także pracowitym okresem dla małopolskich strażaków, którzy niejednokrotnie musieli wyjeżdżać do akcji ratunkowej.

Pożar domu w Garlicy Murowanej

Wielka burza pojawiła się w nad Krakowem i okolicą w nocy z 8 na 9 czerwca, zmuszając strażaków do licznych interwencji w całym regionie. Najgroźniejszą sytuację odnotowano w miejscowości Garlica Murowana (gm. Zielonki, pow. krakowski), gdzie zapalił się dom mieszkalny. Do pożaru doszło w wyniku uderzenia pioruna. Ogień pojawił się najpierw na poddaszu, bardzo szybko zajmując niemal całe poszycie dachowe.

Do akcji oddelegowano jednostki ochrony przeciwpożarowej, do których dojechały kolejne zastępy zaraz po tym, jak zabrakło zasilania wodnego z pobliskiego hydrantu. Strażacy jednak bardzo szybko znaleźli rozwiązanie problemu, organizując punkt czerpania wody z okolicznej rzeki. Po ugaszeniu pożaru i dogaszeniu budynku stwierdzono, że na skutek zdarzenia nie ucierpiała żadna osoba.

Zwarcie instalacji w Świńczowie

Do drugiego incydentu doszło w miejscowości Świńczów (gm. Skała, pow. krakowski), gdzie efekty silnego wiatru i rzęsistej ulewy również dały o sobie znać, dokonując zwarcia w instalacji. Na szczęście, jak donoszą strażacy, spowodowane burzą straty nie były zbyt poważne.