Chwilowy zakaz pływania na Zalewie Kryspinów w Budzyniu z powodu obecności bakterii

Chwilowy zakaz pływania na Zalewie Kryspinów w Budzyniu z powodu obecności bakterii

W Budzyniu, popularne miejsce do pływania – Zalew Kryspinów, zostało objęte tymczasowym zakazem kąpieli. Decyzję tę podjęła Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna (PISSE) w Krakowie. Badanie wody przeprowadzone przez stację wykazało obecność niebezpiecznych bakterii Escherichia coli i enterokoków.

Zakaz powstał po analizie raportu z kontrolnego badania próby wody, które zostało pobrane 7 sierpnia z tego popularnego kąpieliska. PISSE wprowadziła tymczasowe restrykcje ze względu na skażenie mikrobiologiczne – obecność bakterii Escherichia coli oraz enterokoków.

Komunikat wydany przez PISSE w poniedziałek informuje o wprowadzeniu „tymczasowego zakazu kąpieli w zbiorniku wodnym Zalew na Piaskach”. Zakaz ten dotyczy obszaru, na którym znajduje się kąpielisko znane jako „Kąpielisko Kryspinów”. Restrykcje te mają obowiązywać, aż do momentu uzyskania kolejnej oceny jakości wody przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Krakowie, który musi potwierdzić, że woda jest teraz bezpieczna do kąpieli.