Cicha, lwia gorączka – Lato 2024 w Krakowie z bezpłatnymi wstępami do ZOO dla dzieci i młodzieży!

Cicha, lwia gorączka – Lato 2024 w Krakowie z bezpłatnymi wstępami do ZOO dla dzieci i młodzieży!

Rozpoczęcie pierwszego lipca 2024 to data, która w Krakowie oznacza nie tylko początek wakacji, ale także start kolejnej odsłony inicjatywy „Lato z Krakowską Kartą Rodzinną”. Dzięki tej akcji wszyscy młodzi krakowianie, którzy posiadają ważną Krakowską Kartę Rodzinną, mogą cieszyć się bezpłatnymi wejściówkami na różne atrakcje miasta, w tym na spotkania z egzotycznymi mieszkańcami Ogrodu Zoologicznego.

Szczegółowe informacje dotyczące tej niezwykłej promocji są następujące: w okresie letnich wakacji, czyli od 1 lipca do 30 sierpnia 2024 roku, przez dni powszednie (od poniedziałku do piątku) na kasie czekać będzie aż 10 darmowych biletów każdego dnia. Każdy z tych biletów upoważnia do jednokrotnego wejścia do ZOO i umożliwia swobodne zwiedzanie przez dowolną liczbę godzin w ciągu danego dnia.

Bezpłatne wejście do Krakowskiego Ogrodu Zoologicznego to niezwykła okazja, aby na żywo zobaczyć ponad 1400 zwierząt reprezentujących około 270 różnych gatunków. Szczególnie cenną grupę stanowią te gatunki, które są na skraju wyginięcia lub już giną – jest ich u nas ponad 100. Wśród nich możemy wymienić takie rzadkości jak żyrafa Rothschilda, koń Przewalskiego, mała panda, hipopotam karłowaty, śnieżna pantera, amurski tygrys, wilk grzywiasty, antylopa addaks, szympans, lemur wari i katta, indyjski słoń, wielki kondor czy pingwin Humboldta – informuje strona internetowa ZOO.