Cracovia ukarana za stadionową zadymę podczas spotkania z Pogonią Szczecin

Cracovia ukarana za stadionową zadymę podczas spotkania z Pogonią Szczecin

Komisja Ligi Ekstraklasy SA zdecydowała się ukarać drużynę Cracovii po tym, jak podczas meczu z Pogonią Szczecin doszło do burd w sektorze krakowskich kibiców. Awantura wybuchła podczas sobotniego spotkania, co w efekcie skończyło się na zakazie związanym z wyjazdami zorganizowanej grupy kibiców na mecze Cracovii.

W trakcie sobotniego spotkania Cracovii z Pogonią Szczecin na trybunach krakowskich kibiców doszło do zadymy, która zmusiła organizatorów do przerwania meczu. Spotkanie zostało wznowione dopiero po siedmiu minutach. Wszystkiemu winni są kibice Cracovii, którzy zaczęli rzucać petardy hukowe w stronę sektora gości.

Chcesz znaleźć więcej informacji o Cracovii? Odwiedź https://www.krakowianie.pl, gdzie publikujemy najświeższe informacje z Krakowa i okolic.

Policja z psami opanowała szalejących kibiców

Krakowscy kibice agresywnie próbowali przedrzeć się do sektora kibiców ze Szczecina, kompromitując część ogrodzenia, które oddzielało obydwa sektory. Cała sytuacja rozwinęła się do tego stopnia, że niezbędna była interwencja policji. Po kilku minutach mundurowym, wraz z psami policyjnymi, udało się opanować rozszalały tłum i zabezpieczyć płytę boiska.

Duży udział w rozładowaniu całego napięcia miał trener Jacek Zieliński, który ostrzegł kibiców, że jeśli się nie uspokoją, drużyna będzie zmuszona do oddania meczu walkowerem.

Jak informuje Komisja Ligi Ekstraklasy SA, za niestosowne zachowanie kibiców Cracovii podczas spotkania 25. Kolejki Ekstraklasy Cracovia – Pogoń Szczecin została wysunięta kara na wyjazdy zorganizowanych grup krakowskich kibiców. Z tego powodu kibice klubu nie będą mogli wyjeżdżać grupowo na pięć najbliższych meczów swojej drużyny. Natomiast klub sportowy Cracovia został ukarany grzywną w wysokości 30 000 złotych.