Oświęcim: Pijana matka opiekowała się 1,5-roczną córeczką. Kobieta została zatrzymana

Oświęcim: Pijana matka opiekowała się 1,5-roczną córeczką. Kobieta została zatrzymana

Zeszłej soboty oświęcimscy policjanci zatrzymali 21-letnią mieszkankę miasta, która opiekowała się swoją 1,5-roczną córeczką, będąc pod silnym wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali pijaną matkę, a dziewczynką zaopiekowała się jej rodzina. Podejrzana może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Dnia 19 marca w godzinach wieczornych dyżurny policyjny otrzymał anonimowe zgłoszenie, że na osiedlu Chemików w Oświęcimiu pijana matka opiekuje się swoim 18-miesięcznym dzieckiem. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zastali w mieszkaniu spory bałagan. Widząc, że kobieta jest nietrzeźwa, postanowili przebadać ją alkomatem, który wykazał 1 promil alkoholu w jej organizmie.

Jak relacjonuje rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, asp. szt. Małgorzata Jurecka, pijana 21-latka została zatrzymana, a dziewczynka została przekazana pod opiekę najbliższej rodzinie. Mundurowi wszczęli dochodzenie, sprawdzając, czy nie doszło do popełnienia przestępstwa związanego z narażeniem na niebezpieczeństwo zdrowia lub życia dziewczynki.

Sytuacją podejrzanej zajmie się teraz sąd rodzinny

Zgromadzony materiał dowodowy powędruje do sądu rodzinnego, który zadecyduje o tym, czy wobec 21-latki zostanie wysunięte ograniczenie władzy rodzicielskiej. Ponadto, ze względu na podejrzenie, że kobieta może być też uzależniona od alkoholu, skierowano też wniosek do Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Policja przypomina, aby w podobnych sytuacjach nie siedzieć z założonymi rękami i natychmiast powiadomić pedagogów, pracowników socjalnych, kuratorów sądowych albo funkcjonariuszy policji. Można też skorzystać z anonimowego kontaktu, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Jeżeli szukasz więcej takich wiadomości, zerknij na https://www.legnicainfo.pl/2022/01/zlotoryjscy-policjanci-aresztowali-nietrzezwa-matke-ktora-opiekowala-sie-swoimi-dziecmi/.