Drastyczne zdarzenia drogowe w Krakowie i okolicach – autostrada A4 i Zakopianka

Drastyczne zdarzenia drogowe w Krakowie i okolicach – autostrada A4 i Zakopianka

Autostrada A4 w Krakowie, w pobliżu węzła Łagiewnickiego, stała się miejscem poważnego wypadku. Ciągnik siodłowy z naczepą uległ rozbiciu, a co za tym idzie, jest wiele osób ranionych. Wszystkie służby ratunkowe są na miejscu, nieustannie pracując nad stabilizacją sytuacji. Według informacji uzyskanych na miejscu, autostrada ma zostać zamknięta w obydwu kierunkach, co już teraz powoduje znaczne utrudnienia w ruchu.

Niefortunnie przewożone ładunki ciężarówki sprawiły, że doszło do poważnych uszkodzeń infrastruktury drogowej. Setki zgrzewek z butelkami pełnymi napojami rozsypały się po jezdni, a bramownica z drogowskazami została zniszczona i zawaliła się na drogę.

Niestety, to nie jedyne problemy na drogach w okolicy Krakowa. Dwa osobne incydenty miały miejsce na popularnej trasie do Zakopanego – Zakopiance.

Przy skrzyżowaniu ze światłami w Myślenicach doszło do pierwszego z nich, co spowodowało znaczne utrudnienia w ruchu w kierunku Zakopanego. Drugi incydent miał miejsce w pobliżu Restauracji Krakowiacy i Górale, gdzie samochód dachował. Jeden pas ruchu prowadzący do Krakowa został tymczasowo wyłączony. Na miejscu interweniują strażacy i służby medyczne, ale na szczęście ruch na tych odcinkach obecnie płynie bez przeszkód.

W nocy doszło do kolejnego wypadku, tym razem na węźle Wielickim autostrady A4. Kierowca stracił kontrolę nad pojazdem i uderzył w latarnię. Na szczęście w tym przypadku nie ma informacji o osobach poszkodowanych, a interwencję przeprowadził patrol policji. Obecnie ruch odbywa się na tym odcinku bez utrudnień.