Gdzie wykonać badanie wzroku w Krakowie?

Gdzie wykonać badanie wzroku w Krakowie?

Dobrze dobrana moc korekcji jest podstawą do komfortowego widzenia w okularach. Niezależnie czy będzie to twoja pierwsza czy kolejna para, badanie wzroku warto zrobić w zaufanym gabinecie. Sprawdź gdzie otrzymasz receptę bez czekania w kolejkach.

Pierwszym sygnałem pogorszenia wzroku może być mrużenie i wytężanie wzroku. Niektórzy pacjenci skarżą się na konieczność „wypatrywania” czegoś podczas codziennych aktywności. Często pojawia się również uczucie suchego oka lub konieczność częstego mrugania.

 

Początek problemów z wzrokiem – Gdzie szukać pomocy ?

W salonach Mozart Optyk konsultacji udzielają zarówno okuliści jak i optometryści.

Jeżeli bolą cię oczy, masz zapalenie spojówek, doszło do urazu oka, zauważyłeś zmiany w okolicy oczu. Musisz udać się na konsultację okulistyczną. Takie badanie wzroku powinien wykonywać lekarz medycyny specjalizujący się w leczeniu chorób oczu. Jeżeli zauważyłeś pogorszenie wdziania, jesteś nie zadowolony z swoich okularów lub twoje oczy szybko się męczą. Wystarczy że udasz się do optometrysty.

Optometrysta dobiera wartość korekcji do okularów i soczewek kontaktowych. Mocną stroną tego specjalisty jest szeroka znajomość oferty szkieł oraz opinii pacjentów. Już na etapie badania wzroku optometrysta może zaproponować konkretną konstrukcje soczewek.

Jeżeli zdecydowałeś się na wizytę u optometrysty, warto podczas wywiadu podkreślić w których sytuacjach zależy nam na poprawie widzenia. Ma to szczególne znaczenie przy zaawansowanych produktach takich jak: soczewki biurowe, progresywne, szkła w dużych i nietypowych mocach. W naszych salonach pracujemy na soczewkach okularowych ZEISS.

Badanie wzroku u optyka – jak wygląda

Badanie wzroku zawsze rozpoczyna szeroki wywiad podczas którego rozmawiamy o potrzebach pacjenta a także czynnikach które mogą mieć wpływ na pogorszenie wzroku.

Następnie za pomocą autorefraktometru ustalana jest przybliżona wartość korekcji wzroku. Jeżeli zajdzie taka potrzeba badający może użyć lampy szczelinowej, głównie aby wykluczyć schorzenia np. infekcje wymagające leczenia u okulisty.

Ponieważ w naszych gabinetach znajdują się nowoczesne foroptery z ich pomocą specjalista wykonuje szereg testów. Wszystko po to aby ustalić wartości korekcji z maksymalną dokładnością.

Na zakończenie pacjent ma możliwość przetestowania wartości podczas czytania, chodzenia, pracy z monitorem (z wykorzystaniem oprawki probierczej).

Bezpłatne badanie wzroku w gabinecie Mozart Optyk – zaproszenie.

Zapraszamy do naszych gabinetów. Wizyta nie wymaga skierowania. Dla lepszej organizacji i Państwa komfortu uruchomiliśmy możliwość rejestracji wizyty na nasze stronie: https://mozartoptyk.pl/badanie-wzroku.html.

Koszt konsultacji optometrysty to 80 zł. Jednak w wypadku zakupu okularów badanie wykonujemy bezpłatne. Konsultacja okulistyczna kosztuje 100zł.

 

Adresy salonów Mozart Optyk:

  • Optyk Kraków: Pawia 8 przy Hotelu Polonia (539 703 173)
  • Kraków: ul.Witosa 4 Carrefour Kurdwanów (882 352 252)
  • Kraków: Stawowa 61 Galeria Bronowice (500 059 141)
  • Kraków: ul.Mackiewicza 17A Prądnik Auchan (503 993 121)
  • Optyk Jaworzno: Grunwaldzka 59 Galeria Galena (502 647 203)
  • Optyk Żywiec: Kolejowa.pl (532 741 846)

 

Masz dodatkowe pytania? Napisz do autora:

Autorem artykułu jest Marcel Kozyro. Od 10 lat pracuje w salonach Mozart Optyk. Codziennie odpowiada na pytania klientów na stronie https://mozartoptyk.pl/ za pośrednictwem czatu. Napisz jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej o soczewkach okularowych, wycenić okulary lub zarejestrować się na badanie wzroku.