Grupa przestępcza z Małopolski z zarzutami o kuplerstwo

Grupa przestępcza z Małopolski z zarzutami o kuplerstwo

Kilka dni temu małopolscy policjanci zlikwidowali działalność kuplerską administratorów portalu z ogłoszeniami seksualnymi. Zatrzymano 11 podejrzanych, a portal Roksa.pl został permanentnie zamknięty. Właściciele strony brali 50 złotych za publikacje ogłoszenia, zarabiając tym samym miliony złotych na promowaniu prostytucji.

Pod zarzutem ułatwiania prostytucji policja aresztowała 11 mieszkańców Małopolski w wieku od 31 do 43 lat. Podejrzani stworzyli sobie lukratywne źródło dochodów, pobierając od internautów opłatę za umieszczanie ogłoszeń dla dorosłych na Roksa.pl.

50 złotych za publikację ogłoszenia

Od jakiegoś czasu stronę monitorowali funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, sprawdzając, czy portal nie ułatwia użytkownikom korzystania z usług erotycznych za pieniądze. Okazało się, że za każde ogłoszenie, jakie pojawiało się na portalu, administratorzy pobierali opłatę w wysokości 50 złotych. W sumie na stronie można było znaleźć kilkanaście tysięcy ogłoszeń dla dorosłych.

Policjanci szacują, że w ciągu 15 lat działania strony administratorzy mogli zarobić na niej nawet do 40 milionów złotych. W wyniku śledztwa i zgromadzonego materiału dowodowego funkcjonariusze z Komendy Głównej Policji przeszukali ponad 20 lokali i zatrzymali 11 podejrzanych.

Aresztowano pracowników i właścicieli

Wśród aresztowanych znaleźli się również 43-letni szef grupy przestępczej i jego 39-letni brat. Zatrzymanym pracownikom portalu Roksa.pl przedstawiono zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i czerpania korzyści majątkowej z prostytucji. Każdemu z nich grozi do 8 lat więzienia.

Natomiast 43-latek i jego brat dodatkowo usłyszeli również zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, za co mogą posiedzieć za kratkami nawet 10 lat.

Portal Roksa.pl został przejęty przez policję i na stałe zamknięty.