Kierowcy w Krakowie muszą znowu stawić czoła remontom i utrudnieniom na drogach – Turowicza, Nowohucka, Centralna

Kierowcy w Krakowie muszą znowu stawić czoła remontom i utrudnieniom na drogach – Turowicza, Nowohucka, Centralna

Wakacyjny czas w Krakowie dla wielu kierowców oznacza utrudnienia na drodze, związane z remontami, korkami a także zawężeniami jezdni. Szczególnie natężone utrudnienia czekają kierowców na ulicy Turowicza. W lipcu planowane jest również rozpoczęcie prac remontowych w okolicach skrzyżowania ulicy Centralnej z Nowohucką. Dodatkowo, przez całe miesiące trwają mniejsze prace drogowe na różnych ulicach Krakowa. Zdecydowanie ograniczone możliwości przemieszczania się oferuje komunikacja miejska, zwłaszcza podczas sezonu wakacyjnego.

Remonty na ulicy Turowicza zaplanowano na najbliższy poniedziałek, 8 lipca. Prace mają rozpocząć się około godziny 9:00 i będą dotyczyć ekranów akustycznych znajdujących się po wschodniej stronie ulicy, od Przykopy do Pala Telekiego. Roboty będą prowadzone etapami i podczas ich trwania kierowcy będą mieć do dyspozycji tylko jeden pas ruchu w kierunku centrum. Będzie obowiązywało również ograniczenie prędkości do 40km/h na odcinku przeprowadzanych prac. Przewidywany termin zakończenia prac to 26 lipca.

Prace w rejonie skrzyżowania ulic Centralnej i Nowohuckiej mają rozpocząć się jeszcze w lipcu. Za te prace odpowiada deweloper realizujący inwestycję niedrogową. W ramach prac zaplanowano poszerzenie ulicy Centralnej o dodatkowy pas do skrętu w prawo w ulicę Nowohucką. Środkowy pas będzie służył do jazdy prosto i w lewo, a skrajny lewy tylko do skrętu w lewo. Pas wejściowy z ulicy Nowohuckiej do Centralnej zostanie poszerzony. Przewiduje się również utworzenie przejazdów dla rowerów na wszystkich wlotach skrzyżowania. Z uwagi na liczbę pasów, kierunki ruchu zostaną rozdzielone przez wyspę azylu dla pieszych i rowerzystów. Planowane jest również przebudowanie istniejących ciągów pieszych, zjazdów oraz infrastruktury technicznej kolidującej z pracami, a także przystanku autobusowego na ulicy Nowohuckiej.