Kobieta wysłała fałszywą informację o bombie w Urzędzie Miasta. Została aresztowana

Kobieta wysłała fałszywą informację o bombie w Urzędzie Miasta. Została aresztowana

18.01.2021 policja została zawiadomiona o możliwości podłożenia bomby w UM. Konieczne była ewakuacja budynku. Policjanci po dwumiesięcznym śledztwie ujęli sprawczynię fałszywego alarmu.

Do zdarzenia doszło 18.01,2021. Ktoś zawiadomił policję o bombie w budynku administracji publicznej. Policja w takiej sytuacji musiała podjąć niezbędne kroki. Do akcji wkroczyli policyjni pirotechnicy. Budynek musiał też zostać ewakuowany. Szybko okazało się, że jest to fałszywy alarm.

Konieczne było rozpoczęcie śledztwa, by ustalić, kto groził, iż podłożył bombę. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej. Policjantom udało się ustalić, iż jest to 20-letnia mieszkanka Salwatora. Kobieta przyznała się do czynu.

Tłumaczyła się, że była bardzo zdenerwowana faktem, iż nie mogła odebrać tamtego dnia dowodu osobistego. Dlatego postanowiła wnieść fałszywe zawiadomienie o podłożeniu bomby. Kobieta już usłyszała zarzuty. Grozi jej kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Wobec krakowianki już zastosowano dozór policyjny.