Kolejna darmowa porcja świątecznego karpia dla krakowian!

Kolejna darmowa porcja świątecznego karpia dla krakowian!

W tym roku, podobnie jak wcześniej, mieszkańcy Krakowa będą mogli skorzystać z bezpłatnej porcji przedświątecznej potrawy. Poczęstunek zostanie zorganizowany dzięki Bartłomiejowi Szczoczarzowi, posiadaczowi gospodarstwa rybackiego Dolina Będkowska. W sumie do podzielenia będzie aż 10 tysięcy porcji karpia, pieczywa, kapusty z grochem oraz zupy grzybowej.

Andrzej Kulig, który jest zastępcą prezydenta Krakowa, podczas briefingu wyraził wdzięczność wobec Szczoczarza i jego małżonki za ich hojność. Podkreślił, że ich dobroć wnosi mnóstwo nadziei i przyczynia się do lepszego wejścia w okres świąt.

Podawany karp będzie smażony do chrupkości – to jedno z najbardziej uznanych dań wigilijnych. Karp pochodzi ze stawów ekologicznych znajdujących się w Dolinie Będkowskiej. Oprócz karpia, na stołach znajdzie się także tradycyjna zupa grzybowa i kapusta z grochem.

Poczęstunki rozpoczną się o godzinie 16:00, tak jak w latach ubiegłych. Będą one odbywać się w sześciu różnych miejscach, kolejno: 4 grudnia na Małym Rynku, 6 grudnia na Rynku Podgórskim, 8 grudnia przy rondzie Mogilskim, 11 grudnia na parkingu przy pętli tramwajowej „Kurdwanów P+R”, 13 grudnia na placu Inwalidów oraz 15 grudnia w Nowohuckim Centrum Kultury.