Kolejne wyzwania czekają kierowców w okolicach ronda Polsad z powodu prac budowlanych na nowej linii tramwajowej

Kolejne wyzwania czekają kierowców w okolicach ronda Polsad z powodu prac budowlanych na nowej linii tramwajowej

W związku z koniecznością kontynuacji prac nad konstrukcją nowej linii tramwajowej prowadzącej do Mistrzejowic, nieuniknione będą następne modyfikacje w organizacji ruchu drogowego. Na szczęście, te zmiany będą jedynie przejściowe.

Od jutra, czyli od 29 listopada, kierowcy przemieszczający się w pobliżu ronda Polsad będą musieli zmierzyć się z pewnymi problemami. Te utrudnienia wiążą się głównie z wprowadzeniem tymczasowych zamknięć pasów ruchu, które mają na celu umożliwienie tzw. pogrążania stalowych grodzic.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez wykonawcę, proces pogrążania stalowych grodzic polega na zagłębianiu w ziemi długich i specyficznie wygiętych blach, które następnie tworzą pionowe ściany oporowe. Grodzie te są wbijane w grunt za pomocą specjalistycznego sprzętu – hydraulicznych wibromłotów, a po ich umieszczeniu są łączone ze sobą, co skutkuje utworzeniem stabilnej bariery. Tego rodzaju metoda jest powszechnie wykorzystywana przy stabilizacji terenu, zabezpieczaniu brzegów wodnych oraz w trakcie konstruowania ścian oporowych w budownictwie.

Na czas prowadzenia tych prac, okresowe utrudnienia i tymczasowe zawieszenie ruchu na drogach będą miały miejsce między ulicą Miechowity a wjazdem na Rondo Polsad od strony zachodniej. Prace rozpoczną się o godzinie 7:00 i potrwają do 16:00.