Nadchodzi weekend pełen świątecznej atmosfery na Rynku Podgórskim

Nadchodzi weekend pełen świątecznej atmosfery na Rynku Podgórskim

Przygotujcie się na niecodzienne świętowanie, które już wkrótce opanuje miasto. Rynek Podgórski jest miejscem, gdzie w najbliższy weekend odbędzie się wyjątkowe świąteczne wydarzenie. Starannie odrestaurowana karuzela z epoki wiktoriańskiej, która ma już ponad sto lat, stanowić będzie główną atrakcję festynu, jak to miało miejsce w poprzednich latach. Niezależnie od wieku, te przepiękne konstrukcje zawsze przyciągają wielu pasjonatów.

W dniach 2-3 grudnia 2023, pomiędzy 11.00 a 20.00, Rynek Podgórski stanie się miejscem handlu i twórczości. Obecnych będzie ponad 80 stoisk różnych artystów i rzemieślników, przede wszystkim lokalnych. Każdy kto odwiedzi te stoiska, będzie miał szansę zobaczyć jak powstają niektóre z tych wyrobów oraz podzielić się swoimi pomysłami z ich twórcami.

Podczas tego weekendu można również nabyć unikalne prezenty. Wszyscy wystawcy chętnie opowiedzą o swojej pracy i pokazują swoje zdolności w praktyce.

Niebywałą atrakcją i jednocześnie piękną dekorację stanowi ponad stuletnia wiktoriańska karuzela. Ten magiczny relikwiat przeszłości, który został zrekonstruowany z odnalezionych przypadkowo elementów, to prawdziwy skarb. Podobnie jak dawniej przemierzała targi Austro-Węgier, tak dzisiaj nadal robi wrażenie.

Targi to doskonała okazja nie tylko do zakupu przedświątecznych prezentów, ale także do spotkania ze znajomymi przy pysznym jedzeniu i aromatycznym napoju. Gastronomia jest zróżnicowana, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Organizatorzy jak co roku przygotowują wiele atrakcji i działań towarzyszących. Będą odbywać się warsztaty dla dzieci i dorosłych, spacery z przewodnikami, a także koncert. Tym razem na scenie pojawi się wybitny jazzman Joachim Mencel, a u jego boku wystąpi Kasia Bogusz.

Nie można zapomnieć o obecności prawdziwego św. Mikołaja, który będzie obdarowywał słodyczami! Szaleństwo świątecznej atmosfery nadchodzi!