Kraków: 65-letni mężczyzna śmiertelnie potrącony na ulicy Marii Konopnickiej. Policja przeprowadza śledztwo

Kraków: 65-letni mężczyzna śmiertelnie potrącony na ulicy Marii Konopnickiej. Policja przeprowadza śledztwo

Zgłoszenie o tragicznym wypadku, do którego doszło na ulicy Marii Konopnickiej w Krakowie, wpłynęło na dyżurkę krakowskiej policji 7 listopada br., nieco po godzinie 22. Z relacji wynika, że 65-letni mężczyzna, przechodząc przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, został śmiertelnie potrącony przez samochód osobowy marki Ford. Pomimo prób reanimacji ze strony przypadkowych świadków zdarzenia oraz później przez profesjonalne służby ratownicze, życia mężczyzny nie udało się uratować.

Na miejsce zdarzenia przybyli policjanci, którzy przeprowadzili wstępne ustalenia i przesłuchali świadków. Kierujący Fordem był trzeźwy – jak wykazała kontrola alkomatem. Informacje te potwierdził rzecznik krakowskiej policji, Rafał Wawrzuta. Policjanci pod nadzorem prokuratury wykonali też oględziny miejsca zdarzenia, w których uczestniczył biegły sądowy z zakresu Technicznej i Kryminalistycznej Rekonstrukcji Wypadków Drogowych.

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie tego wypadku, które ma na celu dokładne wyjaśnienie okoliczności zdarzenia. Policja apeluje również do wszystkich pieszych o zachowanie ostrożności, korzystanie z przejść dla pieszych oraz noszenie elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność pieszego dla kierowców, zwłaszcza po zmroku i w trudnych warunkach atmosferycznych.