Tragiczny wypadek na ulicy Marii Konopnickiej – śmierć 65-letniego mężczyzny

Tragiczny wypadek na ulicy Marii Konopnickiej – śmierć 65-letniego mężczyzny

W wyniku niefortunnego zdarzenia, do którego doszło na ulicy Marii Konopnickiej, 65-letni przechodzień stracił życie po tym, jak został potrącony przez samochód osobowy. Mężczyzna kroczył przez jezdnię w miejscu, gdzie przechodzenie jest zabronione, co skończyło się tragicznie mimo podjętych starań o reanimację. Policja planuje przeprowadzić szczegółowe dochodzenie w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego smutnego incydentu.

7 listopada, zaraz po godzinie 22:00, centrala krakowskiej policji otrzymała zgłoszenie o potrąceniu człowieka na wspomnianej już ulicy. Na podstawie pierwszych ustaleń funkcjonariuszy, którzy natychmiast udali się na miejsce zdarzenia, ustalono, że incydent miał miejsce, gdy mężczyzna przekraczał jezdnię w miejscu niedozwolonym. Wówczas potrącił go nadjeżdżający Ford. Pierwszą pomoc poszkodowanemu udzielili przypadkowi świadkowie, a następnie działania reanimacyjne kontynuowali ratownicy medyczni. Niestety mimo podjętych działań, życia mężczyzny nie udało się uratować. Kierujący Fordem przeszedł badanie alkomatem, które wykazało, że był trzeźwy.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci pod nadzorem prokuratury, wykonując czynności związane z oględzinami miejsca zdarzenia, w których uczestniczył biegły sądowy w zakresie Technicznej i Kryminalistycznej Rekonstrukcji Wypadków Drogowych. Sprawa jest obecnie przedmiotem śledztwa pod nadzorem prokuratury, mającego na celu dokładne wyjaśnienie okoliczności tego tragicznego wypadku.

Komenda Policji gorąco apeluje o ostrożność i przestrzeganie zasad przechodzenia przez jezdnię wyłącznie w miejscach do tego przeznaczonych. Przypomina także o konieczności noszenia elementów odblaskowych po zmroku lub w trudnych warunkach atmosferycznych, co znacząco poprawia widoczność pieszych dla kierowców i może zdecydowanie zwiększyć bezpieczeństwo na drodze.