Kraków: Nadjeżdża parada zabytkowych autobusów i tramwajów

Kraków: Nadjeżdża parada zabytkowych autobusów i tramwajów

Już 26 września w niedzielę odbędzie się parada zabytkowych pojazdów, która swoją trasę rozpocznie w Bieńczycach i Nowej Hucie. W pokazie wezmą udział zarówno starodawne, jak i współczesne autobusy i tramwaje. Jest to nie lada gratka dla wszystkich miłośników motoryzacji i świetna okazja, aby wybrać się na przejażdżkę maszynami minionych dekad.

Parada wyruszy w niedzielę o godzinie 11:30 z dwóch zajezdni. Parada tramwajowa rozpocznie się w zajezdni tramwajowej w Nowej Hucie. Natomiast parada autobusowa w zajezdni autobusowej w Bieńczycach. Wsiadanie do pojazdów nastąpi o godzinie 11:00 i będzie kierować się określonymi zasadami.

Podczas wsiadania do pojazdu będzie można wejść tylko przednimi drzwiami, a każdy pasażer otrzyma pamiątkowy bilet przejazdowy. Liczba miejsc i biletów jest ograniczona. Podczas przejazdu nie będzie żadnych przystanków, oprócz przystanku docelowego. Ponadto, wszyscy uczestnicy parady muszą mieć maseczki na twarzy.

Pojazdy będą zmierzać do centrum Krakowa, skąd skierują się w stronę Tauron Areny Kraków. Tego samego dnia w Arenie Tauron Kraków odbywać się będzie także Wielka Lekcja Ekologii, gdzie będzie można pogłębić wiedzę związaną z ratowaniem naszej planety. Dla obydwóch przejażdżek przystanek pod areną będzie przystankiem końcowym. Z kolei w pobliżu będą czekać tramwaje i autobusy, które będą odwozić podróżnych z powrotem do zajezdni w Nowej Hucie i Bieńczycach.